Vai tiešām cilvēks ir spējīgs uz šādu nodevību? Mēs vēlamies noskaidrot – kurš!

„18.septembra vēlā vakara stundā, ar mammu braucot no Talsiem, apmēram pusceļā starp Talsiem un Tukuma pagriezienu, piestājām mežmalā”, stāsta Gundega.

Sperot pāris soļus mežā, Gundega  tumsā pamanīja gaišas aprises. Pieejot tuvāk, sirds sastinga – pie koka piesiets sēdēja ārkārtīgi novārdzis suns. Gundega daudz nedomāja, atraisīja virvi un devās ar suni atpakaļ uz automašīnu. Suns tūdaļ pa atvērtajām durvīm ierausās mašīnā un iekārtojās uz sēdekļa. Tikai tad Gundega  saprata, cik ļoti suns izmocīts, pēc aptuveniem aprēķiniem suns mežā varēja būt pavadījis aptuveni 2 (!!!) nedēļas! Acumirklī kļuva skaidrs, ka suns izglābts pēdējā brīdī.

Suns bija tik vājš, ka turējās kājās pēdējiem spēkiem, staigāja lēni un grīļodamies, bet aste priekā vāji trīsēja – luncināšanai spēka nebija. Nez vai suns rītu būtu sagaidījis. Tas bija amerikāņu buldogs, svars – 25 kg (normāli 35-54)…

Cilvēk, vai tā pirms trijiem gadiem bija tava kārtējā iegriba – gribu amerikāņu buldogu? Vai tagad pēkšņa apskaidrība, ka pieaugušā suņa temperaments neatbilst vēlmēm? Vai radusies pārliecība, ka tomēr ar šo dzīvnieku (nevēlos) nevaru tikt galā? Diemžēl, pēdējā laikā ierasts stāsts.

„Nespēju saprast, cik samaitātam ir jābūt cilvēkam, lai šādi izrīkotos. Ja nespēj tikt galā ar suni, tad atrodi tam iespēju pie saimniekiem, kas to spēs, meklējot mājas ar sludinājumu palīdzību, lūdzot atbalstu patversmēs, galu galā – sieniet pieturās, ceļmalās! Šiem (ne-)cilvēkiem vēlu, lai viņus vecumdienās ar ragutiņām uz mežu tomēr neaizvizina…”, bilst Dzīvnieku aizsardzības biedrības „TUTTI Palīdzība Dzīvniekiem” valdes priekšsēdētāja  I.Aumeistere.

Suņukam priekšā ilgs atveseļošanās periods – daudzas veselības pārbaudes, ik dienu tiek liktas sistēmas ar glikozi un fizioloģisko šķīdumu, suns tiek barots ar speciālu gan veterināro, gan mājās gatavotu pārtiku, saņem vitamīnus. Šobrīd ļoti svarīgi dzīvniekam atgūt spēkus. „Sunci vedot laukā dārzā, man nācās to uz rokām nest pa kāpnēm gan lejā, gan augšā, pašam spēka tam vēl par maz. Ko var gribēt – suns pirmās dienas kakāja vien skujas, sausu zāli un skaidas – citas pārtikas viņam nebija”, stāsta Gundega.

Dzīvnieka vārdā lūdzam, ja Jūs, Tukuma un/vai Talsu rajonu iedzīvotāji,  zināt, ka kaimiņam vai paziņam bijis aptuveni 2-3 gadus vecs amerikāņu buldogs, kurš pēkšņi vairs nav redzams, lūdzu sazinieties ar Dzīvnieku aizsardzības biedrību „TUTTI Palīdzība Dzīvniekiem” pa tālruni 29365315, vai ziņojiet Valsts Policijai.

Katrai rīcībai ir neizbēgamas sekas. Par noziegumu jāsaņem sods.

14 Responses to “Vai tiešām cilvēks ir spējīgs uz šādu nodevību? Mēs vēlamies noskaidrot – kurš!”

 • iveta saka:

  Tādus pašus tur piesiet,lai pamēģina kāda ir sajūta!! Nelieši!

 • Kristīne saka:

  Tam necilvēkam, kas to izdarīja, ir jāsaņem sods!!! Jācer, ka tas morālais kroplis nav bijis tik gudrs un vedis suņuku no pavisam citas pilsētas, lai piesietu mežā.

 • jk saka:

  taadu saimnieku vienkārši aiz vienas vietas piesiet pie tā paša koka… citu vaardu nav

 • Jānis saka:

  Cilvēki diemžēl ir spējīgi ne tikai uz to vien.

 • Vita saka:

  Ir taču ļauni cilvēki pasaulē. Tiešām pašu uz 2 nedēļām piesiet pie koka… ;(

 • Stepans saka:

  nu kroplis tas kursh to izdariija :( nav vaardu, pashu pielikt pie keedes un atstaat mezhaa lai mokaas :@ :@ :@

 • Iepirkumi saka:

  Tukums nav tik liels – noteikti, ka atradīs to labo cilvēku un nodos policijas gādībā.

 • Aiga saka:

  Ir tak pietiekosi daudz cilveku, kuri gribetu tadu sunuku pienemt sev, var tacu atdodt tadiem, piemeram es ari labprat tadu sunuku panemtu ja atdotu. Cilveki tiesam ir loti nezeligi, to jau diemzel esu parliecinajusies vairakkart.

 • kikiii saka:

  pašu vajadzētu uz pāris nedēļām piesiet mēžā pie koka. Slimie, morālie kropļi, kas tā dara, tiem jāgriežās pie psihologa…Nošut būtu par maigu.

 • Sanita saka:

  Nu ja tāds cilvēks nesaņems sodu, tad es nezinu
  Drausmīgi žēl suņuku :(
  Reizēm domāju, nu kāpēc dzīvnieki neprot runāt, kāpēc viņi reizēm tik ļooti notic cilvēkam.

 • aste saka:

  …bet, cik labi, ka piestājāt un tagad viss ir labi!!!…varu tikai nojaust, kādu pateicīgu un draugu uz mūžu esat ieguvuši!

 • Arnis saka:

  Ja šis suns ir 2-3 gadus vecs viņam vēl varētu būt saglabājies TETOVĒJUMS VAI MIKROSHĒMA. Kurā ir informācija par saimniekiem!
  Šie suņi ir ar papīriem.
  Centīšos noskaidrot TALSU kinoloģiskajā klubā vai nav, kas zināms. Kā arī informēšu suņu audzētājus, iespējams suni atpazīs. Viņi ir salīdzinoši reti, īpaši jau talsos un tukumā.

 • atceros! saka:

  pirms neilga laika televīzijas raidījumā Tautas kontrole bija sižets par zēnu-invalīdu, kuram bija pazudis tieši balts amerikāņu buldogs, vecums ap 3 gadiem. vajadzētu noskaidrot, vai šis nav zēna suns!!!! varbūt tiešām kāds to nozaga un pēc tam pameta mežā?

 • ilžuks saka:

  Ļoti ceru ka to nelietīgo cilvēku atradīs.Skatijos uz fotogrāfijām un raudāju aptverot tās šausmas un neziņu ko šim skaistajam sunītim bija jāpārcieš.Amerikāņi ir brīnišķīgi ģimenes suņi un dievina savus saimniekus(esmu divu amerikāņu buldogu īpašniece),tāpēc līdz manai saprašanai nekādi nenonāk šis fakts.Tam cilvēkam viss nāks ar uzviju atpakaļ,jo suņi ir pēdējie enģeļi uz zemes.Savu enģeli viņš vairs nekad neatgūs.

Seko mums arī šeit:
Pievienojies arī Tu