Biedrībai nepieciešams atbalsts

Pēdējie mēneši biedrībai bijuši ļoti rosīgi, tādējādi prasījuši arī daudz resursu – gan fiziskā darba, gan, protams, finansiālo.

Ja gada pirmajos mēnešos tiešā aprūpē (neskaitot tos, kuriem meklēti citi risinājumi, kas nav tikuši reģistrēti) ik mēnesi nonākuši līdz 10 kaķi, pa kādam sunim, mājas seskam, tad septembrī uzņemti 17 kaķi un suns, oktobrī 14 kaķi, 3 suņi, ezis. Bez šiem dzīvniekiem bijuši vairāki, kas nav reģistrēti, kuriem meklētas mājas, pagaidmājas pa tiešo no klīnikas, kas kastrēti un palaisti atpakaļ. Minētais skaits ir dzīvnieki, kuri uzņemti biedrības pagaidu mājās, no kuriem daļa devušies mājās, daļa saimniekus meklē, daļa tiek ārstēti.
Pēdējā laikā bijušas vairākas bezsaimnieku kaķu kastrācijas, lai izvairītos no pavasara kaķēnu lavīnām, bijušas vairākas pagaidmāju kaķu operācijas, dažu kaķu uzturēšanās stacionārā, līdz to veselība ļauj doties uz pagaidmājām, attārpošanas, vakcinācijas, suņu kastrācijas, čipēšanas. Tuvākajā laikā vēl nepieciešamas atkārtotas attārpošanas, dažiem kaķiem kastrācijas, čipēšanas un vakcinācijas suņiem, dažiem kaķiem revakcinācijas.
Tas viss – neskaitot ikdienas vajadzības – smiltis, pārtika, vitamīni.
Šobrīd ir arī 6 īpašas barošanas prasītāji – Carnikavas pūkaines, viņu audžubrālis no Biķernieku meža un viens no piemestiem runcīšiem, kurš ir karantīnā, tiek ārstēts (nupat izveseļojies brālis, kurš jau adoptēts, bet rēķins klīnikā jāapmaksā..). Šie mazie dienā speciālajā pārtikā apēd 5-6 Ls… Bet tam klāt vēl katram nepieciešami vitamīni, fermenti, pārītim arī imūnpreparāti.
Vēl divi pusaudzīši pamesti dārziņos, tos arī jāpaspēj uzņemt, jo ziemu nepārdzīvos. Veselības stāvoklis nav zināms, taču tādas lietas, kā attārpošana, vakcinācija, kastrācija, barošana, pavisam noteikti būs nepieciešamas.
Tepat Carnikavā ir pāris vietas, kur ielas kaķi dzīvo zem klajas debess, tādēļ būtu nepieciešams izvietot kaķu mājiņas. Arī Čārlija mamma un vēl vismaz viens kaķis Juglā, kuri mitinās zem automašīnām.. Protams, būtu lieliski kaķiem tikt pie mājām, jo daļa ir sociāli, taču skatoties uz pārpildītajām pagaidu mājām, šī doma šķiet jāatmet, tādēļ jāparūpējas vismaz par iespēju civilizēti pārziemot. Vienas mājiņas izmaksas ap 120 Ls.. Ir iespēja dabūt lētāk, bet tur jāgaida. Ilgi. Mēnešiem. Un transporta izdevumus pieskaitot, tuvu tam arī sanāks.. Bet pa to laiku kaķiem sals.
Daļa līdzšinējo rēķinu klīnikās nav apmaksāti, bet veidojas jauni. Jau pēc brīža ar mazajām pūkainēm dosimies pie daktera, jo pēc ilgstošā bada puncīši nedarbojas kā nākas, būs nepieciešama arī papildus ārstēšana.
Skaidrs, ka savas iespējas jāizvērtē, un jādarbojas tām atbilstoši, bet vai jūs spētu atstāt uz jumta badā mirstošus, pamestus nabaga bēbjus? Kaķēnu guļam zem klajas debess, piespiedušos pie mājas sienas? Suni, kurš saplosītām ausīm klīst nevienam nevajadzīgs?… Jūs taču arī meklētu palīdzību? Taču man biežāk jāsaskaras ar situāciju, ka visi lūgumi pēc palīdzības paliek karājoties gaisā, un saprotu, ka ja es pati šobrīd nerīkošos, tad šiem vairs nav cerību..
Un var jau plānot kā grib.
Lūdzam palīdzību!
Krājkasīte:
Dzīvnieku aizsardzības biedrība
“TUTTI PALĪDZĪBA DZĪVNIEKIEM”
AS, “Swedbank”,
LV30HABA0551028417276
Reģ.Nr. 40008159739
SWIFT: HABALV22
Mērķis: kaķiem, mājiņām, citam
Ziedojumiem no ārvalstīm: donation@tutti.lv
Ziedojumu tālrunis, diemžēl, atslēgts, jo Lattelecom izmaksas pārsniedza ziedojumu apmēru, to nācās slēgt. Arī par šo joprojām saglabājies nenomaksāts parāds..:(
Biedrībai ir Sabiedriskā Labuma Organizācijas statuss, kas ziedotājiem dod iespēju saņemt nodokļu atvieglojumus (www.vid.gov.lv).
Sakām lielu, lielu paldies visiem, kas palīdz!
Seko mūsu lapai www.draugiem.lv/tutti , un esi informēts par mūsu darbiem!

Comments are closed.

Seko mums arī šeit:
Pievienojies arī Tu