Ierosina aizliegt savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanu atrakcijās un cirkos.

Autors: Zane Znatnaja

Pēdējo gadu laikā biedrība “Dzīvnieku brīvība” pie Rīgas cirka ēkas rīkojusi desmitiem protesta akciju, lai panāktu aizliegumu cirka izrādēs izmantot savvaļas sugu dzīvniekus. Dzīvnieku tiesību aktīvisti nemitīgi uzsvēruši dzīvniekiem nepiemērotos turēšanas apstākļus un vardarbības pielietošanu dresūrā. Nesen sabiedrību satricināja interneta vidē publicētie video, kuros, dresētāja, kura šobrīd ar priekšnesumiem uzstājas arī Rīgas cirkā, iekausta un nežēlīgi izturas pret pērtiķiem Džoniju un Kuzju, kuri paši nav spējīgi sevi aizstāvēt.

Protesta akcijas tika rīkotas jau vairākkārt, gan 2014.gada vasarā, kad Rīgas cirkā uzstājās bēdīgi slavens dresētājs ar ziloņu pāri, gan tā paša gada septembrī, kad Rīgā bija skatāma izrāde ar dresētu lauvu piedalīšanos. Šādas akcijas norisinājušās vairākkārt. Sabiedrības, mediju un atbilstošo dienestu uzmanību tās piesaistīja, tika vākti arī cilvēku paraksti, lai savvaļas sugu dzīvnieku izmantošana cirkā tiktu aizliegta, tomēr līdz šim visi dzīvnieku aizstāvju pūliņi nedeva vēlamos rezultātus.

Šī gada oktobrī “Dzīvnieku brīvības” aicinājums par cirku bez savvaļas dzīvniekiem guva atbalstu no Pārtikas un veterinārā dienesta puses. Savu viedokli PVD iesniedza Zemkopības ministrijas dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvajai padomei. Kā liecina informācija Zemkopības ministrijas mājaslapā, 9. novembrī Zemkopības ministrijā norisinājusies pirmā Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvās padomes sēde, kurā tika apspriests jautājums par savvaļas dzīvnieku izmantošanu atrakcijās un cirkos. Sēdē informāciju par šo jautājumu sniedza Zemkopības ministrijas, Dabas aizsardzības pārvaldes, Pārtikas un veterinārā dienesta un nodibinājuma “Dzīvnieku drauga fonds” pārstāvji. Padomes sēdē tika pieņemts lēmums rosināt aizliegt izmantot savvaļas sugu dzīvniekus atrakcijās un cirkos. Padome arī nolēma izveidot darba grupu, kurai uzdots sagatavot priekšlikumus grozījumiem normatīvajos aktos un sniegt par tiem ziņojumu nākamajā padomes sēdē.

Eiropas Veterinārārstu federācija jau septembrī aicinājusi Eiropas un nacionālā mēroga iestādes aizliegt savvaļas sugu zīdītāju izmantošanu ceļojošajos cirkos. Šī federācija pārstāv 46 veterinārārstu asociācijas no 38 Eiropas valstīm, tajā skaitā 19 valstu veterināros dienestus. Daudzās Eiropas valstīs šāds aizliegums jau ir pieņemts. Iespējams, drīz šo valstu starpā varēsim lasīt arī Latvijas vārdu.

Comments are closed.

Seko mums arī šeit:
Pievienojies arī Tu