Informācija
Kā Tu vari palīdzēt/atbalstīt biedrību darbā?
Ir dažādas iespējas mūs atbalstīt mūsu ne pārāk vieglajā dabā. Te būs dažas:
1) Mēs būsim ļoti pateicīgi par:
* dzīvnieku barību, kārumiem, traukiem barošanai;
* kaķīšu tualetēm, pakaišiem;
* kakla siksnām, pavadām;
* dzīvnieku guļvietām, pārvadāšanas konteineriem, sprostiem;
* rotaļlietām.
2) Kļūsti par pagaidu māju sniedzēju kādam no mūsu aprūpējamiem!
3) Ziedo mūsu ziedojumu kastītēs
vai uz kontu:
Dzīvnieku aizsardzības biedrība
“TUTTI PALĪDZĪBA DZĪVNIEKIEM”
Ziedojumu konts:
AS, “Swedbank”,
LV30HABA0551028417276
Reģ.Nr. 40008159739
(vari ziedot noteiktam mērķim vai vienkārši atbalstīt jebkādu gadījumu).
Visbeidzot – informē mūs, ja esi kļuvis par liecinieku atklātai cietsirdībai pret dzīvnieku!
Jau iepriekš sakām PALDIES mūsu lielajiem atbalstītājiem! Bez Jums mums nebūtu tik daudz iespēju!
Jūsu – TUTTI
Svarīgi jautājumi par sterilizācijas nozīmi
Ja Jums nav iemesla kucēnu vai kaķēnu pavairošanai, jebkuru dzīvnieku ir ieteicams sterilizēt. Sterilizācija ir saprātīga labvēlība, nevis cietsirdība pret dzīvnieku. Hormonu izraisītās seksuālās tieksmes un satraukums padara dzīvnieku tramīgu un var izraisīt dažādas saslimšanas.
Kādas problēmas var rasties, ja tēviņš nav sterilizēts?
Nesterilizētie vīriešu kārtas suņi, meklējot mātītes, nereti iesaistās nežēlīgās cīņās ar saviem sāncenšiem. Daudzi cieš ceļu satiksmes negadījumos, citi – apvienojas baros, kļūst agresīvi, apdraud citus dzīvniekus un pat cilvēkus. Arī runčiem raksturīga klaiņošana un cīņas ar sāncenšiem. Daudzi gūst nopietnus savainojumus un izplata tādas nopietnas infekcijas slimības kā leikēmija un infekciozais peritonīts. Mātītes meklējumos esošie runči mēdz iezīmēt teritoriju, izplatot ļoti nepatīkamu un grūti novēršamu aromātu. Nekastrēti tēviņi vecumā cieš no dažādām slimībām, piemēram, prostatas iekaisuma, anālā un sēklinieku audzēja, perianālās trūces u.c.
Kādas problēmas var rasties, ja mātīte nav sterilizēta?
Kucītēm meklēšanās laiks ir divas reizes gadā un ilgst aptuveni trīs nedēļas. Šajā laikā pat paklausīgākās kucītes cenšas izbēgt, savukārt specifiskā smaka piesaista pielūdzēju barus jau iztālēm. Tikai retajam kucīšu saimniekam izdodas atrast labas mājas neplānotiem pēcnācējiem, savukārt jaundzimušo kucēnu iznīcināšana ir nežēlīga cīņa ar sekām, nevis cēloņiem. Ir būtiski sterilizēt kucītes arī veselības apsvērumu dēļ. Sterilizētas kucītes ne tikai dzīvo ilgāk, bet arī ļoti reti cieš no smagām slimībām, piemēram, dzemdes infekcijām, kas skar nieres un aknas, olnīcu cistas, kā arī olnīcu un dzemdes audzēja. Arī nesterilizētas kaķenes meklēšanās laikā kļūst nekontrolējamas, ir vārgākas un biežāk slimo.
Ja dzīve ar sterilizētu dzīvnieku tā saimniekam ir vieglāka, kāds labums no sterilizācijas ir pašam dzīvniekam?
Pieradināts, taču nesterilizēts mājdzīvnieks cieš no neapmierinātām bioloģiskām vajadzībām, un, ja dzīvnieks tiek rūpīgi uzraudzīts un necieš cīņā ar sāncenšiem, viņš tomēr slimo krietni biežāk kā sterilizētie sugas brāļi.
Kā notiek pati operācija?
Operācija notiek zem vispārējās anestēzijas un ir pilnīgi nesāpīga. Process ir vienkāršs, un dzīvnieks ātri atspirgst, ļaunākajā gadījumā pārdzīvojot vieglu neērtības sajūtu.
Vai mātītēm ieteicams pirms sterilizācijas dzemdēt pirmos mazuļus?
Tas ir nepareizs uzskats. Nav nekāda pamata ļaut kucītei vai kaķenei dzemdēt mazuļus, jo grūsnībā vai dzemdībās var rasties nevēlami veselības traucējumi.
Vai sterilizēšana ir nedabīga?
Jā, taču tikpat nedabīgi ir dzīvnieku lutināt un ļaut vaļu visām viņa tieksmēm. Nedabīgi ir arī mācīt suni sēdēt, kaķi – izmantot kastīti, tāpat arī krustot dzīvniekus jaunu šķirņu iegūšanai, taču to nevar salīdzināt ar jaundzimušo kaķēnu un kucēnu iznīcināšanu.
Vai pēc kastrēšanas dzīvnieks pieņemas svarā?
Nē. Dzīvnieks pieņemas svarā, pārēdoties vai ēdot nepiemērotu pārtiku, turklāt sterilizēts dzīvnieks ēd mazāk kā pirms sterilizācijas.
Vai sterilizācija maina dzīvnieka personību?
Mātītēm pārmaiņas nav vērojamas, savukārt tēviņiem parasti vērojamas labvēlīgas rakstura pārmaiņas. Sterilizācija nekādā gadījumā neietekmē suņa spēju apsargāt teritoriju vai medīt.
***
Nesterilizēts dzīvnieks, tā partneris un viņu nesterilizētie pēcnācēji sešu gadu laikā rada 67000 pēcnācējus!
1. gads: 16; 2. gads: 128; 3. gads: 512; 4. gads: 2048; 5. gads: 12288; 6. gads: 67000!
***
Īpaši atzīmējam, ka saskaņā ar Dzīvnieku aizsardzības likumu, kucēnu “sūtīšana jūrskolā” ir traktējama kā cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem, par ko iestājas administratīvā vai kriminālā atbildība.